3G ve 4G Nedir ve Farkları Nelerdir « Sistem Destek Uzmanı
Sistem Destek Uzmanı

3G ve 4G Nedir ve Farkları Nelerdir

13 Yorum "3G ve 4G Nedir ve Farkları Nelerdir"

 1. edemir diyor ki:

  4G LTE DESTEKLİ TABLET PC 3G DESTEKLER Mİ?

  Arkadaşlar Merhaba, Samsung Ativ XQ700T1C-A53 marka dokunmatik, Dock klavye özellikli Kore’den alınmış, ikinci el satış sitesinden 11,6″pro table pc almayı düşünüyorum. Bu tablette 4G LTE şebeke sistemini desteklemektedir.Ancak, bizde henüz 3G şebeke sistemi desteklenmekte ve 4G LTE şebeke sistemi Türkiye’de kullanılmamaktadır. 4G LTE şebeke destekl tablet PC!yi 3G şebeke olarakta kullanılabilmekte miyiz. Autocad kullananlar bilirki, son çıkan sürüm tüm önceki sürümleri açmakta ve kullanmakta desteklerken, yeni sürümde yaptığımız çalışmaları geçmiş sürüme göre kaydetmemişsek, önceki sürümlerde açmamaktadır. Bunuda aynı kategöride düşünürsek bazı ürünler 2G Edge/3G/4G LTE destekler şekilde üretilmektedir. Yani son şebeke yapılandırılması, aynı zamanda önceki şebeke yapılandırmalarınıda desteklemektedir. Samsung Türkiye’ye yönelik yapılan cep telefonunu, tablet ve PC tabletlerini şebeke bağlantısını 3G olarak yapılandırdığı bir ürün inceleme sitesinde görmüştüm ve 4G LTE şebeke sistemli ürünlerin 3G şebeke sisteminde çalışmadığı belirtilmişti. Kısaca 4G LTE yapılandırmalı bu ürün 3G’yi destekler mi?

 2. Kazım Kulluk diyor ki:

  Türkiyede hala telefonun çekmediği gerçeğini düşünüpde Türkiyede 3G sadece metropol diyebileceğimiz şehirlerde ancak kullanılabilirken 4G ninde metropol şehirlerimiz haricinde kullanılamaz olduğu ortadadır alp yapının %100 kapsamadığı telefon görüşmesinin bile zor yapıldığı ülkemizde bu teknolojide sadece birilerine para kazandırma vatantaşa kazıklanma projesi olacaktır.

 3. Mustafa Ayazoğlu diyor ki:

  3G nin yaygın olmadığını felan düşünen insanlar var. O insanlar rakip firmaların adamları olduğunu düşünüyorum. Dünyada japonyadan başka Türkiye kadar iyi internet desteği veren bir ülke daha yok ama bizim aptal insanlarımız yurtdışındaki 4G diye duydukları şeyin bizim 3G mizden daha yavaş olduğunu bilmediği için sağda solda cahilliğini konuşturmakta. Bu devletten değil bu devletin içinde yaşayan doyumsuz ve dış dünyadan habersiz bilgisiz cahil insanlardan bıktım.

 4. mert çelik diyor ki:

  cep telefonundan laptopa internet bağlayanlara fsydslıymış sevindim

 5. ali diyor ki:

  4g gelince simdi 3 g ler rafamı kalkacak simdi

  • Ali diyor ki:

   Hayır! 4G ve 3G farklı altyapılarda olacak. (OLDU)
   Mesele EDGE (2G) den sonra 3G (GSM) geldi, hala telefonunuzda 3G çekmeyen yerlerde E yazıyor değil mi? Bu da öyle olacak :)

 6. ensar diyor ki:

  ya şimdi biz 3g li telefonla 4g ye bağlanamıyomuyuz?benim telefon 3 g türkiye 4g ye geçince ben internete giremeyecekmiyim?

  • Ali diyor ki:

   Hayır! 4G ve 3G farklı altyapılarda olacak. (OLDU)
   Mesele EDGE (2G) den sonra 3G (GSM) geldi, hala telefonunuzda 3G çekmeyen yerlerde E yazıyor değil mi? Bu da öyle olacak :)

 7. Bülent diyor ki:

  LG leon cep tlf. aldım 4G li diye. Ama sonra 4g uyumlu olmadığını öğrendim. Servisi aradım ilerde güncelleme yapacaklarını söyledi. Güncelleme ile bir cep telefonu 4G uyumlu yapılabilir mi? Şimdiden teşekkürler.

  • Ali diyor ki:

   Bir telefonu alırken 4G özelliğinin olması gerekir. Bu donanımla ilgili.
   Kandırmışlar sizi :(

 8. oguzhan diyor ki:

  arkadaşlar benim casper via 9 hattım 4.5g ama şebekede 3g yazıyo neden

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


altı − 3 =