Ekran Kartı Tamiri « Sistem Destek Uzmanı
Sistem Destek Uzmanı

Ekran Kartı Tamiri

4 Yorum "Ekran Kartı Tamiri"

 1. Behçet Yıldırmak diyor ki:

  Fırın sıcklığı ile fırının çalışacağı süre hakkında bilgi verebilir misiniz? Yani kaç derecede kaç dakika durduktan sonra termostatı kapatıp fırın içinde soğumaya bırakmak gerek? Saygılar.

 2. evren diyor ki:

  kartın üzerindeki fanı çıkarın ardından saç kurutma makinasını en sıcak hale getirip 5-10 dakika ekran kartı işlemcisinin üzerine tutun kendi kendine soğusun 5 dakika sonra takın hazır fırınla uğraşmayın

 3. ismail diyor ki:

  siz siz olun sakın yapmayın bu geçici bir yöntem ekran kartında kısa devre yaparak çalıştırıyor fırında ısıtmak bu işi yapan teknik servislere götürmenizi tavsiye ederim bi süre sonra hiç kullanılmıyacak bir hal alıyor ekran kartı ekrandaki çizikler ekran kartının aşırı ısınması nedeniyle çip kaymasından oluşur fırınlamak kesin bi çözüm değildir

 4. Yüksel AYDIN diyor ki:

  Masaüstü bilgisayarımda kullandığım. Amd Radeon HD 4870 1 GB 256bit ekran kartım arızalandı. Aslında normal masaüstü uygulamalarında stabil çalışıyor. Ancak Call of Duty gibi bir oyunu açınca oyuna başladıktan kısa bir süre sonra (1-5 dk) bilgisayar reset atıyor.
  Fanlarına baktım çalışıyor. Isınma problemi yok. Orta yükte 65 derece gibi. Kartı overclocksuz çalıştırdım. Aşırı bir yüklenme de olmadı.

  Bu arızayı verince 256bitlik bir HD4850 buldum onunla crosfire yaptım ve Gpu ve ram hızlarını düşürdüm eskisi kadar olmasa da genede arada bir resetliyor.

  Bunun sebebi ne olabilir bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


beş − = 4