Abramovich’in satın alım için anlaştığı iddia edilen Göztepe, Abramovich iddialarını yalanladı

İngiliz Chelsea kulübünün eski sahibi Abramovich’in Avrupa’da mal varlıklarına el konulduktan sonra rotayı Türkiye’ye çevirdiği ve bir İzmir kulübünü satın almak istediği bir süredir konuşuluyordu. Hatta yakın zamanda anlaşma sağlandı resmi açıklama kısa sürede yapılacak olduğu birçok haber sitesinde yayınlanmıştı ancak Göztepe Başkan Vekili Talat Papatya, bu haberleri kısa süre önce yalanadı ve “Abramoviç’in Göztepe’yi alacağını biz de medyadan okuyoruz. Alakası yok” dedi.

Bilindiği üzere küme düşmesine kesin gözüyle bakılan Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Göztepe’de kulübün sahibi Mehmet Sepil, geçtiğimiz günlerde kulüp başkanlığı ve yönetim kurulu başkanlığından istifa ettiğini açıklamıştı.

Her ne kadar bu iddia yalanlanmış olsa da Rusya Ukrayna savaşı bitene kadar Rus milyarderlere uygulanan yaptırımlardan kulübün etkilenmemesi için gizli şekilde pazarlıkların yürütülüyor olması ihtimal dahilinde. Abramovich’in kulübü resmi olarak satın aldığı açıklandığı zaman Göztepe’nin müsabakalardan men edilmesi bile gündeme gelebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir