Android X86 – Jelly Bean Kurulumu

Öncelikle usb belleğinize Android X86 iso’sunu yazmak için buradan Unetbootin programını indirin. Taşınabilir programdır, kuruluma gerek yoktur direkt çalıştırabilirsiniz.

Daha sonra http://android-x86.googlecode.com/files/android-x86-4.0-RC1-eeepc.iso adresinden Android X86 iso dosyasını indirin.

Unetbootin programıyla iso dosyasını yazmak için programdaki ikinci düğme olan DiskImage‘i seçin.Daha sonra hemen sağ tarafındaki 3 noktalı düğmeden indirdiğiniz iso dosyasını seçin.Drive kısmından usb belleğinizin sürücü harfini seçtikten sonra tamam’a basıp yüklemeyi başlatın.

(Aşağıdaki resimler ilk sürümlerde bulunan yükleme ekranlarıdır.Son sürümde farklılıklar gösterebilir)

1.Adım

Menüden Installation – Install Android x86 to harddisk seçeneğini seçin.Yükleme yapmadan android x86’yı denemek isteyenler birinci seçeneği seçerek işletim sistemini deneyebilirler.

2.Adım

Android X86’nın hangi sabit disk bölümüne yükleneceğini seçin.Eğer windows ile beraber kullanmak istiyorsanız ve bilgisayarın boot ayarlarıyla oynamak istemiyorsanız size tavsiyem sd karta yükleme yapmanız.SD kartınızın takılı olduğu bölümü bulmak için için resimde görülen QEMU Harddisk yazan yerde Flash Reader yada ona benzer yazının bulunduğu bölümü seçin.

Dikkat !!!! Seçtiğiniz harddisk bölümü formatlanacaktır.Doğru hdd bölümünü seçtiğinizden emin olun.

3.Adım

Format için fat32’yi seçin enter’e basın.

4.Adım

GRUB Bootlader yüklemesi.Buna her türlü yes demeniz gerekiyor.Öbür türlü android sisteminizi başlatamıyorsunuz.Buna yes dedikten sonra bilgisayarınızı açtığınızda ilk resimdeki gibi bir karşılama ekranı görünecektir.

5.Adım

Bu adımda size kişisel verileriniz için hdd’de kaç mb yer ayrılması gerektiği sorulacaktır.Varsayılan değer 512mb dir.Siz bunu en fazla 2047mb ye kadar çıkartabiliyorsunuz.Seçiminizi yaptıktan sonra onaylayıp devam edin.

6.Adım

Kurulum bittikten sonra isterseniz Android x86 işletim sistemini direk çalıştırabilir veya windows’u açmak için yeniden başlatma yapabilirsiniz.Yeni androidli netbook’unuz hayırlı olsun.

“Android X86 – Jelly Bean Kurulumu” üzerine 4 yorum

  1. Merhaba dediklerinizi harfi harfine yapıyorum ama android açıldığı zaman fare imleci gözükmüyor.Ben VirtualBox’a kurdum.

  2. merhaba ustam güzel anlatım olmuş bende casper uw2 miibook var kurmaya çalıştığımda hep error 17 hatası alıyorum hatta hiç kuramıyorum desem yeridir anlatılanları aynen uyguladım ama yok yok

  3. Kurulumu anladım ama bu 2047 mb daha artırma imkanımı yok mu Asphalt 8 kurunca 140 mb alan kalıyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir