AnyDesk İndir

AnyDesk programı ile bilgisayaranıza, bilgisayar veya mobil cihazınızdan kolayca güvenli ve ücretsiz uzak masaüstü bağlantısı kurabilirsiniz.

AnyDesk İndir

AnyDesk, Windows ve MacOS dahil birçok işletim sistemli iki farklı cihazı internet üzerinden birbirine bağlamak ve böylece uzak masaüstü bağlantısı sağlayabilmek için kullanabileceğiniz bir uygulamadır. AnyDesk, süre limiti dahilinde ücretsiz bireysel kullanım imkanına sahiptir.

AnyDesk Nedir?

2014 yılında kullanıma sunulan AnyDesk, uzak masaüstü kontrol programıdır.

Uzak Masaüstü özelliği Windows‘un kendi sunduğu bir özellik olsa da hem kullanım zorluğu hem de güvenlik zaafları göz önüne alınınca AnyDesk sağladığı güvenlik mekanizmaları ve aynı zamanda çok basit yapısı ile çok daha tercih edilebilir bir hal alıyor.

AnyDesk Ne İşe Yarar?

Uzakta yer alan ailenizin veya arkadaşınızın bilgisayarında bir sorun meydana gelmişse ve bilgisayarın yanında değilseniz, AnyDesk ile uzaktan bağlantı kurup yardımcı olabilirsiniz.

Dosya transferi özelliği sayede herhangi bir ek yazılıma ihtiyaç duymadan, sınırılama olmaksınız, dilediğiniz kadar ve istediğiniz sıklıkta dosya paylaşabilmeniz mümkün.

Aynı zamanda ekran paylaşımı özelliğini de kullanabilirsiniz. Düşük gecikme süresine sahip olan ekran paylaşımı hizmeti yüksek kare hızları ve verimli bant genişliği sunar. Böylelikle ekran paylaşımı sırasında herhangi bir sorun ile karşı karşıya kalmazsınız.

Yerel Ağda Uyandırma hizmeti ile uyku modunda bulunan cihazları açıp uzaktan bağlantı işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

AnyDesk Özellikleri Nelerdir?

Uzak masaüstü kullanımı yanında;

  • Uzak Sistemin ekran görüntüsünü alma
  • Uzak bilgisayardaki sesleri duyma
  • Klavye ve fare kilidi
  • Sık Güvenlik Güncellemeleri
  • İleri Seviye Güvenlik
  • Dosya transferi

gibi özelliklere de sahiptir. Programı kullanmak için yapmanız gereken iki cihaz üzerinde de kurulum yapıp, bağlantı kurulacak cihazın adresini diğerinde girmek. Bağlantı kurulacak cihazda onay verildiği an bağlantı sağlanacaktır. Dilerseniz bağlanacağınız cihaza şifre de koyabilir, böylece karşı taraftan onay gerekmeksizin de bağlanabilirsiniz.

AnyDesk İndir

Yukarıdaki “Anydesk İndir” yazısına tıkladıktan sonra Windows işletim sisteminiz için otomatik indirme başlayacaktır.

İndirme işlemini tamamlandıktan sonra AnyDesk kurulumu yapabilir veya kurulum yapmadan uzan bağlantı kullanabilirsiniz. Ancak bilgisayarınızın veya mobil cihazınızın her açılışta otomatik olarak AnyDesk’i hazır hale getirmesi için kurulum yapmanız gerekmektedir.

Eğer sizin bilgisayarınıza bağlanılacaksa programın sol üst köşesinde konumlanan adresi kopyalayıp, kopyaladığınız adresi sizin bilgisayarınıza bağlantı kuracak kişiye göndermeniz gerekmekte. Bağlanacak kişinin programa adresinizi girmesi ve hemen ardından Bağlan butonuna tıklaması gerekmektedir..

Bağlan butonuna tıklaması halinde de size bağlantı isteği gelecek vei kabul ettiğiniz takdirde bağlantı kurulacaktır. Eğer bağlanan taraf sizseniz, adresi aldıktan sonra yukarıdaki adımları sizin uygulamanız gerekmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir