atikmdag.sys Mavi Ekran Hatası

Bu yöntemi yeni kurulmuş windows üzerinde uygulamanız gerekiyor

1: En güncel sürüm ati grafik sürücüsünü indirip kurun

2: C:\Windows\System32\Drivers klasörüne girin ve atikmdag.sys nin adını atikmdag.sys.old yapın.

3: ati klasörüne girin (genellikle C:\ATI) ve atikmdag.sy_ dosyasını bulun.

4: Dosyayı masaüstüne kopyalayın.

5: Başlat > Çalıştır > cmd yazın ve enter a basın.

6: chdir Desktop komutu ile masaüstünü seçin.

7: EXPAND.EXE atikmdag.sy_ atikmdag.sys veya expand -r atikmdag.sy_ atikmdag.sys komutunu girin.

8: Dosya açma işlemi bitince yeni atikmdag.sys dosyasını C:\Windows\System32\Drivers içine kopyalayın.

9: Bilgisayarı yeniden başlatın ve sorun düzelecektir.

 

“atikmdag.sys Mavi Ekran Hatası” üzerine 17 yorum

 1. selamlar hocam dedıgınız gıbı apıyorum ancak cmd den sonra dosya açılamıyor dıyor lutfen bana yardımcı olun

 2. bir hatam
  ” atikmdag.sys ” bu diğeri ise
  ” ntoskrnl.exe ” yardımcı olursanız cok sevınırım gerekırse skype gibi yardımcı programlarla daha rahat çözebılırsek ınanın cok makbule geçer

 3. Tam olarak ne şekilde hata alıyorsunuz? cmd yazdığınızda açılmıyor mu yoksa cmd ile komut sayfası açıldığında chdir desktop komutuyla masaüstü klasörüne mi gelemiyorsunuz?

 4. Merhaba “ati klasörüne girin (genellikle C:\ATI) ve atikmdag.sy_ dosyasını bulun.” demişsin fakat bende o dosya yok ?

 5. bende cmd den atikmdag.sys dosyasını açmaya çalışıyom olmuyo
  lütfen yardım edin

 6. Ati klasörü yok kardeşim. Arattığımda çıkan ”atikmpag.sy_” den 4 tane var herhangi birini seçip işlemleri yaptım fakat olmadı. Üstelik olmadığı gibi ekran çözünürlük max sınırı 1366’da 1024e düştü. Hangi klasördeki doğru ”atikmpag.sy_” cevaplarsan sevinirim .

 7. atikmpag.sys mavi ekran hatası alıyorum.bilgisayarımda amd hd 7520g ekran kartı var ati dosyası da atikmpag.sy_ dosyası da yok ne yapmam gerekir?

 8. arkadaşlar pc nin resetlenmesini şöyle engelleyebilirsiniz pc yi güvenlik modunda acıp ekran kartının sürücüsünü aygıt yöneticisinden kaldırın sonrasında pc yi yeniden başlatın pc kendisi tanıyacakdır ve resetlenme ortadan kalkacakdır. sorunun kaynagı ise amd şirketinin catalyst control center programının son sürümünün yazılımı hatalı olarak upgrade yapdırdıgıdır. yani amd nin ekran kartı son versiyon yazılımı yüzde 100 hatalıdır. esasında ekran kartınızda hic bir sorun yoktur.
  Not: ekran kartını aldıgınız şirkete bunu bildirin ve şikayetci olun bu gibi durumları netden araştırmanız cihazınızın düzgün calışmasına yardımcı olmaz. sadece idare etmenizi saglar

 9. arkadaşlar atikmdag.sy_ dosyasını bulamayanlar
  C:\AMD\Support\13-9-legacy_vista_win7_32_dd_ccc\Packages\Drivers\Display\W7_INF\B156566.

 10. bu işlemlerin aynısını yaptım hata gidiyor fakat windows puan dizini için test başlayınca aynı şeyler tekrarlanıyor.catalyst yükledim yine aynı..son sürüm yükledim birşey değişmedi.ATI Radeon HD 4650(1gb-128bit) ekran kartım var intel chipsetli anakart var core2duo..samsung r522..bugüne kadar olmamıştı hiç birden neden oldu anlamış değilim

 11. merhaba;
  bu mavi ekran hatasını aldıktan sonra reset attım fakat ekrana bir şey gelnez oldu. acaba ekran kartımmı öldü? şu an laptopum açılmaz oldu. ekran simsiyah… ne olmuş olabilir, ne yapmam gerek?

 12. Ben hatayı driveri yüklerken alıyordum. Bu işlemi driveri yüklemeden önce yaptım sanırım oldu.. Olmadıysa bilgi vereceğim tekrar

 13. admin kardeşm bende atikmdag.sy_ dosyası yok nerden bulabilirim (w8) yardımın için şimdiden teşeküürler 🙂

 14. Arkadaş sana helal olsun. Bu hatadan anlatıldığı gibi yaptım ve kurtuldum. atikmdag.sy_ bulamadım diyenler bir de şu kısma bakın. C:\AMD) ve orada yükledikleri driver doyasını açıp içinde packages’in içine baksınlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir