İhtiyaçlara Göre Yapay Zeka Uygulamaları

Sorun Çözme: ChatGPT

Soru vb konularda gerekli cevapları alabilmeniz için yapay zeka deyince akla ilk gelen ChatGPT. Ücretsiz modelinde kısıtlı ve tamamen güncel olmayan verilere dayanarak cevaplar alabilseniz de çoğu durumda yeterli sonuçlar verebilmekte. Ücretli olan GPT-4 ise her türlü sorunu çözebilme becerisine sahip.

Kodlama: Replit, Github Copilot

GitHub Copilot, kod yazma sürecinde yardımcı olan bulut tabanlı bir yapay zeka aracı olarak Visual Studio Code, Visual Studio, Neovim ve diğer entegre geliştirme ortamlarının kullanıcılarına destek verebilmekte.

Video Oluşturma, Düzenleme: Synthesia, Pictory

Synthesia, prodüksiyon ekipmanlarına ihtiyaç duymadan sunduğu 140’dan fazla avatar ile metni özgün video içeriğine dönüştürme imkânı sağlayabilmekte.

Pictory, teknik bir bilgiye sahip olmadan profesyonel anlamda videolar üretebileceğiniz bir yapay zeka motorudur.

Görüntü Oluşturma, Düzenleme: Midjourney, Remini

Midjourney, metinleri resimlere dönüştüren yapay zeka (AI) hizmetidir. Kullanıcıların hem gerçekçi metinleri hem de soyut stilleri görüntülere dönüştürmesini sağlar. Midjourney’e ne görmek istediğinizi yazarak tanımlamanız gerekir. Yapay zeka, açıklamanıza uyan resimler bulur ve bunları sanatsal şekilde birleştirerek sizin için tamamen yeni bir görsel meydana getirir.

Remini, yapay zeka destekli olarak dünyadaki en popüler ve en sevilen fotoğraf iyileştirme uygulamalarının başında gelmektedir.

Çeviri: DeepL

İleri düzey Language AI platformunun gücüyle hareket halindeyken dosya, metin, fotoğraf ve hatta konuşmaları 30’dan fazla dile çevirmene olanak tanır.

Müzik Oluşturma: Soundraw

İhtiyaç duyulan parçanın ruh halini, türünü, temasını ve uzunluğunu seçerek videolar, reklamlar, fragmanlar ve daha fazlası için telifsiz müzik oluşturmaya olanak tanıyan bir yapay zeka platformudur.

Sunum Hazırlama: SlidesAI, Gamma App

SlidesAI, herhangi bir metinden özetler ve sunum slaytları oluşturan bir Yapay Zeka Destekli metinden sunum oluşturma aracıdır.

Gamma App, çevrimiçi olarak birkaç dakika içerisinde etkileyici sunumlar hazırlamanıza olanak sağlayan bir Yapay Zeka Uygulamasıdır.

Metin Oluşturma, Özetleme, Düzenleme: WriteSonic, Wordtune

WriteSonic, gerçekçi ve ilgi çekici pazarlama içeriği oluşturan yapay zeka destekli bir metin yazama aracıdır. Birkaç satır metinle reklamlar, blog gönderileri, açılış sayfaları, ürün açıklamaları ve makaleler vb. oluşturabilir.

Wordtune, dilbilgisi hatalarını düzeltebilen, bağlamı ve anlamı anlayan, başka sözcükler veya alternatif yazma tonları öneren ve bağlama dayalı yazılı metinler oluşturabilen, yapay zeka destekli bir okuma ve yazma yardımcısıdır. Metinleri daha akıcı, anlaşılır ve etkili hale getirmek için kullanılabilir. Metninizin stilini, tonunu ve içeriğini değiştirmenize yardımcı olabilir.

Özgeçmiş CV Hazırlama: KickResume

Hızlı ve kolay bir şekilde özgeçmiş veya kapak mektubu oluşturmak isteyen herkes için mükemmel bir araçtır.

Web Tasarım: Uizard, Durable

Uizard, kağıt üzerinde tasarladığınız web veya mobil tasarımlarınızı çok kısa sürede koda dönüştüren bir uygulamadır.

Durable yapay zeka, kodlama becerilerine ihtiyaç duymadan hızlı ve kolayca web siteleri oluşturabiliyor. Yapay zeka tabanlı küçük işletme yazılımı ile hizmet tabanlı, e-ticaret gibi birçok işletme türlerinin web siteleri de kurulabiliyor.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir