İmza Arkaplanı Photoshop ile Nasıl Temizlenir

Herhangi bir fotoğraf üzerinde imza veya benzeri bir öğenin arkaplanını temizlemek için Photoshop programı üzerinde arkaplanı temizlenecek alanı Quick Selection Tool ile seçerek temizlik yapabilirsiniz ancak bu bazen köşelerde istenilen sonucu veremeyebilir ve imza netliğini kaybedebilir.

Bu durumda en verimli sonucu almak için sırasıyla şunları yapmanız gerekmekte:

Channels alanında sadece Red olarak seçim yapın.-Ardından üst menüden Image > Adjustments > Levels seçeneğine giriş yapın.

Input Levels kısmında alltaki ufak üçgen işaretçiyi kullanarak arkaplan tam beyaz olacak ve imza net olacak şekle ayarlayıp Tamam’a basın. Burada önemli olan arkaplanın olabildiğince beyaz olmasıyla beraber imzanın da mümkün olduğunca net ve kalın olması.

-Ardından Channels alanında klavyede CTRL tuşuna basarken RED kısmına tıklayın. İmza dışı alan otomatik olarak seçilecektir. Sonra en üstteki RGB üzerine tıklayın ve tamamı seçili hale gelsin.

-Üstte menü çubuğunda Select ve ardından Inverse seçeneğine tıklayın. Böylece sadece imza alanı seçili hale gelecektir.

Layers alanında Create a new layer butonuna tıklayıp yeni layer oluşturun.

-Menü çubuğundan Edit ve ardından Fill seçeneğine tıklayın. Burada renk olarak Black seçebilirsiniz veya imzanın hangi renkte olmasını istiyorsanız onu seçmelisiniz. Bu işlem sonrası CTRL + D tuşlarına basın.

-Layers kısmında Background alanını ayrılmış olarak göreceksiniz. Artık imzanızı temiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir