Iphone Rehberi Android Cihazlara Aktarma Programsız

Birçoklarımız için özellikle de akıllı telefonların bu denli yaygın olduğu bir ortamda telefon değiştirirken en büyük sorun içindeki bilgilerimizi aktarmak oluyor. Aynı altyapıdaki telefonlarda bu sorun minimum seviyede olsa da farklı platformlardaki telefonlarda bu biraz sıkıntı yaratabiliyor. Bunun için mobil uygulamalar da mevcut ancak eski sürüm telefon kullananlar özellikle de apple ın sürekli engeller koymasından dolayı bundan faydalanamıyor. Özellikle Iphone 2g ve 3g kullanıcıları rehberlerini aktarmakta büyük sorun yaşıyor. Ancak burada anlatılan yöntemle sorunsuz olarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Önemli olan bilgisayarınızda itunes ve microsoft outlook un yüklü olması.

Outlook programını açın. Kişiler sekmesine tıklayın. Bu bölümün altında Kişiler adlı listeyi göreceksiniz. Bu liste otomatik olarak açılmış olan listedir.

Kişiler sekmesinin altında bulunan Kişiler adlı listeye sağ tıklayın. Yeni Klasör… adlı bölümü seçin. Bu bölüm, iphone’dan Outlook a aktaracağız rehberin bulunacağı yerdir.

Yeni Klasör bölümüne tıklayınca karşınıza bir pencere açılacaktır. Bu pencereye yeni listenizin adını yazın. (Herhangi bir isim verebilirsiniz)

Açmış olduğunuz yeni kişi listesi Kişilerim bölümünde görünecektir.

Bu aşamaya kadar Outlook için gerekli düzenlemeleri yaptık. Şimdi iTunes aracılığı ile iPhone – Outlook eşleştirmesi bölümüne geçiyoruz.

iPhone’u USB kablosu ile bilgisayarınıza bağlayın.

Bağlantı kurulduktan sonra iTunes programı otomatik olarak açılacaktır.
(Eğer iTunes programı açılmıyor ise siz açın) ( iTunes’un Update önerisini Kabul Etmeyin)
iTunes’un sol tarafında bulunan sekmelerden DEVICE sekmesinin altında sizin iPhone’unuzun adını göreceksiniz. iPhone unuzun adına tıklayın.

iTunes programının orta bölümünde bilgisayarınıza takılı olan iPhone hakkındaki bilgi sayfası gelecektir. Bu bölümdeki INFO butonuna tıklayınız.

INFO bölümü, iPhone unuzun rehber eşleştirmesi için kullanılan bölümdür.
Outlook içinde oluşturulan kişi listesini buradan görebilirsiniz.

Sync contacts with: Outlook, sekmesi seçili olsun
Selected groups: ,sekmesi seçili olsun
Yeni oluşturduğunuz kişi listesi seçili olsun

Add contacts created outside of groups sekmesini de seçili kılarak yapın.

Sonra iTunes’un sağ alt tarafında bulunan Apply Butonuna basın.

Bu kısımda şöyle bir problem olabiliyor. İlk başta selected groups kısmını seçemeyebiliyorsunuz. Eğer sizin için de sıkıntısı yoksa iphone rehberinin outlook un içindeki asıl kişiler listesine girmesine izin verin. Daha sonra tekrar yaptığında aktifleşiyor. Tabi outlook kişi listesinde daha önce bulunanları da telefon rehberinizde görmek istiyorsanız sorun değil.

İşlem bitiminde Outlook içinde, daha önce açmış olduğunuz kişi listesine bakın. iPhone içinde bulunan tüm rehberinizin Outlook’a aktarıldığını göreceksiniz.

Bundan sonra sıra android işletim sistemli telefonunuzda bu rehberi kullanmaya geldi.

Bunun için de yapmanız gereken outlook kişilerini *.csv formatında kaydettikten sonra gmail hesabına girip, contacts’a tıklayıp ve ardından import contacts deyip *.csv dosyasını seçmek. Bu sayede gmail tüm kişileri içe aktaracaktır. Bundan sonra yapmanız gereken telefondan ayarlar / hesaplar’a girip gmail hesabına tıklamak ve kişileri senkronize et’e basmak.

Süreç Iphone>Outlook>Gmail>Android şeklinde ilerliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir