MTK Android Cihazlarda IMEI Değişimi | Sistem Destek Uzmanı
Sistem Destek Uzmanı

MTK Android Cihazlarda IMEI DeğişimiBu işlemi cihaza hiçbir program kurmadan gizli menüleri açmaya yaran kodlarla da yapabilirsiniz ama her cihazda bu kodlar farklı olduğundan erişmek zor olabiliyor. Bu yüzden daha genel bir yöntem olan Mobileuncle MTK Tools u kullanmak daha kolay.

Öncelikle Android Market‘e (google play) girerek “Mobileuncle MTK Tools” adlı uygulamayı cihazınıza kurun. Ardından “Mobileuncle Tools” programını açın ve menüden “Engineer Mode” seçeneğine girin. Burada karşınıza çıkan seçeneklerden de “Engineer Mode (MTK)” seçeneğini seçin.

Karşımıza bir liste çıkacak, önce “Connectivity” seçeneğini seçin ve ardından “CDS Information” yazan seçeneği tıklayın. Buradan da “Radio Information” seçeneğine girin. Eğer telefonunuz çift sim kartlıysa karşınıza “Phone 1” ve “Phone 2” şeklinde iki seçenek çıkacak. Tek sim kartlıysa sadece tek seçenek çıkacaktır.  Bu menüde öncelikle “Phone 1” yazan seçeneğe tıklayın. Karşınıza “AT+” yazısının ve “Send At Command” yazılı bir düğmenin olduğu bir sayfa çıkacak. Buradaki “AT+” yazsının olduğu kutucuğa tıklayın ve AT+ ın sonundaki + işaretini silin. Daha sonra klavyeden + işaretini bulup tekrar girin. Bu şekilde + işaretini silip tekrar girdiğinizde karşınıza farklı seçeneklerin olduğu bir pencere çıkacak. Burada en üstte çıkan AT+EGMR=1,7,”“ seçeneğini seçin. Daha sonra kopyalamak istediğimiz IMEI numarasını AT+EGMR=1,7,”” de en sonda yer alan çift tırnak işaretlerinin arasına yazın.

Kontrol ettikten sonra “Send at Command” yazan düğmeye basın ve ekranda “AT command is sent” yazısını görmeniz gerekiyor. Bundan sonra cihazınızı kapatıp açın.  *#06# ile IMEI numarasını kontrol edin ve IMEI’nin değiştiğini görürseniz eğer işlem tamamdır.

ÖNEMLİ!!! IMEI kodunu aldığınız telefonu kesinlikle açmamanız gerekmektedir.

Forumdaki Konusunu Goruntule

Tags: , ,


17 Yorum "MTK Android Cihazlarda IMEI Değişimi"

 1. Y dedi ki:

  “command is not allowed in user build” hatası alanlar :
  AT komutundan sonra bir adet boşluk bırakılması gerekiyor.
  Örnek :
  “AT+EGMR=…” yerine “AT +EGMR=…” yazmak sorunu çözebilir

 2. selim dedi ki:

  Hocam yalnız benim telefonda CDS iformation pasif durumda tıklanmıyor hiçbir şekilde çözümü nedir aceba ?

 3. kamil dedi ki:

  AT+ SONRA BOŞLUK BIRAKTIM OLDU TEŞEKKÜRLER

 4. mahmut dedi ki:

  selamun aleykum abi allah senden razı olsun varya çok mutlu ettin bizi rahman da seni mutlu etsin hem dünyada hem ahirette

 5. cengiz dedi ki:

  selamlar bendede 16 plus android smart phone bir telefon var mtk 6580 mobiluncle mtk tools indirdim lakin mtk ya bastığım zaman uyarı yazısı çıkıyor (cannot find.engineeri modeapp mediatek……) .nasıl imei atarız yardım lütfen

  • cengiz dedi ki:

   bu cihazın imeini değiştirdik ama uyarı zili çlmadan direkt açılıyor .wish ten almıştım gerçi arızalı diye para iademi aldım ama yazılımsal bir durummudur bir bilen varsa yardım edermi teşekkürler

 6. AYTEKIN dedi ki:

  BU ANDROIT TE ISE YARIYOR FAKAT HELİO DA CDS DIYE SECENEK YOK NE YAPACAGIZ

 7. fatih dedi ki:

  meızu pro 6 cds hıc gosukmuor cozum varmı

 8. Semih dedi ki:

  “AT command is sent Error” çıkıyor çözüm nedir

 9. kullawa dedi ki:

  Allah razı olsun. 2 saat uğraştım netten yapmadığım şey kalmadı telefona sayende hallettim. rabbimde senin işini halletsin. allah razı olsun kardeşim 🙂

 10. ERSOY ARSLANHAN dedi ki:

  “AT command is sent Error” çıkıyor çözüm nedir

 11. ulaş argun dedi ki:

  this command is not allowed in user build bu hatayı veriyor

 12. cüneyt dedi ki:

  user build bu hatayı veriyor

 13. belgiye dedi ki:

  zeblaze thor 4 çift kalıcı imei atma

 14. belgiye dedi ki:

  zeblaze thor 4 çift kalıcı imei atma
  hakkın da bilgi verilmedi

 15. Medet dedi ki:

  Hayırlı günler
  Benim telefonum samsung note 5 tir
  6 , 7 seferdir imeili gidiyor enson geçen hafta teledoncuda yaptım bu ay içerinde iki sefer imeili gitti.bana yardımcı olun .
  Teşekürler

 16. raim man dedi ki:

  slm. bende alarm chazının içerisine gömülü gsm modül var. sim kart takarsam 4 ay sonra kapanacak. kullanmadığım telefonumun imei numarasını nasıl alarm sistemindeki modüle atabilirim?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir