Ptt’den Yeni Video Konferans Uygulaması PttJETON

Covid19 pandemisi ile görüntülü görüşme ve video konferans uygulamalarına talep artıkça, her geçen yeni uygulamalar da piyasaya sürülüyor. Bu sefer de PTT, Zoom, Teams vb uygulamalara rakip olarak Jitsi adlı video konferans uygulamasının kaynak kodlarını kullanarak oluşturduğu açık kaynak tabanlı, logosu, PTT’nin klasik jetonunundan esintiler taşıyan PttJETON uygulamasını piyasaya sürüyor.

Şimdilik PttJeton sadece Ptt A.Ş. ve Ptt iştiraki şirketlerde kullanılmaya başlandı ancak ilerleyen günlerde Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına bağlı diğer kuruluşlarda da kullanılacak.

Devamında test etmek için ücretsiz demo talep edilerek, kurumsal firmaların da kullanımına açılacak.

Şu an için sadece web üzerinden erişilebiliyor yani herhangi bir mobil uygulaması mevcut değil. Rakiplerinde olduğu gibi görüşmeler uçtan uca şifreli olarak aktarılıyor ve HD kalitede ses aktarımı mevcut. Görüntülü, sesli oldupu gibi yazılı olarak da sohbet edebiliyor ve tabiki ekranını paylaşımı yapılabiliyor.

Yine diğer uygulamalarda olduğu gibi bir bağlantı sayesinde kurum çalışanları haricindeki kişilerin de toplantıya katılımı sağlanabiliyor.

Uygulamanın temel amacı şu an için kurumsal kullanım olduğundan dolayı, kullanım koşullarında en az 18 yaş şartı var ve bu ilk ve orta düzey eğitim amacıyla kullanmayacağını gösteriyor.

https://pttjeton.com/app

Uygulamaya erişmek için yukarıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir