Chevrolet Opel Termostat ve Oksijen Sensörü Düzenlemesi

Chevrolet ve Opel marka araçların bilindiği üzere bazı üretim ve sonradan lpg montajı kaynaklı problemleri zaman içinde ortaya çıkabilmekte. Bunlardan öncelikli olan yüksek sıcaklıkta çalışma kaynaklı arızalara neden olan termostatın çalışma sıcaklığı konusu. 105-110 derece seviyesinde termostat devreye girdiğinden bu aşırı sıcaklık araçta zamanla problemlere neden olabilmekte.

Aşağıdaki videoda görebileceğiniz gibi orijinal elektronik kontrollü termostatlarda yazılımsal olarak maksimum seviye düşürülerek 95 derece seviyesinde tutularak aracın zarar görmesi engellenebilmekte.

Bununla beraber Opel ve Chevrolet araçlarda lpg sonrası en çok görülen arıza kodlarının başında P2096 ve P0141 geliyor. Yanlış bir lpg ayarıyla beraber bu arıza kodları ortaya çıksa da ayarlar düzgün olduğunda da görülebiliyor.

Pecochip araç güçlendirme uygulaması ardından termostat düzenlemesi, lpg afr yol ayarı ve bu arıza kodlarının araç motor kontrol ünitesinden kalıcı olarak silinmesiyle özellikle Chevrolet Cruze 1.6 araçlarda maksimum verim alınabiliyor.

Pecochip Performans Yazılım Uygulaması Hakkında Detaylı Bilgi İçin Tıklayın

Performans yazılım, termostat ve arıza kodları uygulaması tüm 1.6 atmosferik benzinli ve 1.4 turbo beslemeli Opel Chevrolet araçlarda uygulanabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir