Üretken Yapay Zeka Konusunda Ücretsiz Amazon Eğitimleri

Yapay zeka konusunu dünyanın her yerindeki yetişkinlere ve gençlere yaymak amacıyla ücretsiz Amazon eğitimleri sunulmaya başlandı. Şirketin AI Ready adı verilen girişimi, Amazon tarafından sunulan mevcut AWS tabanlı Yapay Zeka becerileri eğitim programlarının bir parçası ancak artık Yapay Zeka proje yönetimi ve gelişimini kapsayan sekiz ücretsiz eğitim de içermekte.

Amazon, mevcut programları aracılığıyla 21 milyonu aşkın kişinin AWS bulut bilişim becerileri konusunda eğitim aldığını ve 2025 yılına kadar 2 milyon kişinin Yapay Zeka Eğitimlerini alacağını hesaplıyor.

Ücretsiz Amazon Eğitimleri

Yapay zeka uygulamalarına yönelik yetenek talebinin arttığı ve şirketlerin bu becerilere sahip olanlara daha yüksek maaş ödemeye istekli olduğu biliniyor. Bu eğitimlerle Amazon kendi yapay zeka ürünlerini de tanıtmayı amaçlıyor.

Bu eğitimlerde, üretken yapay zekanın temelleri, yapay zeka etrafında proje planlama ve Amazon’un CodeWhisperer yapay zeka kod oluşturucusunun nasıl kullanılacağı konularında teknik olmayan bilgiler sunuluyor. Diğer eğitimlerde ise AWS makine öğrenimi ve dil modelleri ile Bedrock AI uygulama oluşturucu hakkında bilgiler veriyor.

Tabi buradaki temel amaç OpenAI / Microsoft ve Google gibi büyük rakiplerinin arasında öne çıkma çabası.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir