WhatsApp Son Güncellemesi İçin Birçok Yeni Özelliği Test Ediyor

WhatsApp Son Güncellemesi ile birçok yeniliğe imza atacak gibi duruyor. Şu an sadece Android için yayınlanan beta sürümde olan bu özellikler şunlar:

HIZLI YANIT VERME

Android için WhatsApp’ın en son beta sürümünde yeni bir yanıt çubuğuna geçiliyor. Bu yanıt çubuğu uygulamadaki resimlere, videolara ve GIF’lere hızlı bir şekilde yanıt verme imkanı sağlıyor. Şu anda WhatsApp’ın kararlı sürümünü kullananlar ise mesajları sağa kaydırarak metinlere ve medyalara cevap verebiliyorlar.

Yayınlanan bilgilere göre WhatsApp görüşmesinde bir görseli, videoyu veya GIF’i açtığınızda ekranın altında bir yanıt çubuğu beliriyor. Bu yanıt çubuğu sayesinde cevabınızı yazmak için sohbet ekranına geri dönmenize artık gerek kalmıyor.

IP GİZLEME

WhatsApp, kullanıcıların sesli ve görüntülü aramalar sırasında IP adreslerini gizlemelerine imkan tanıyacak yeni bir özellik üzerinde çalışıyor.

Aramalarda IP Adresini Koru seçeneği aktif olduğunda, cihazınızdan yapılan aramalar Whatsapp’ın kendi sunucuları üzerinden güvenli bir şekilde aktarılacağı için aramadaki diğer kişilerin IP adresinizi ve konumunuzu tespit etmesi mümkün olmayacak.

WhatsApp, grup konuşmalarındaki istenilen mesajların belirli sürelerde sohbetin en başına sabit olarak tutturulabileceği bilgisini duyurdu. Telegram uygulamasında uzun zamandır mevcut olan bu özelliğin daha yeni Whatsapp’a geliyor olması pek de yenilik sayılmaz tabi.

GİZLİ SOHBET BÖLÜMÜ

WhatsApp, açıklamalara göre kullanıcıların korumalı sohbet klasörleri için gizli bir kod oluşturmalarına olanak sağlayan yeni özellik üzerinde çalışıyor. Hızlı erişim için kullanılacak bir kelime veya bir emoji ile gerekli yere gizli kod girilebilecek ve kilitli sohbetler arama çubuğunda bile kolaylıkla bulunabilecek.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir