Yeni Passat, Volkswagen ID.7

2022 yılında Türkiye’de de çok popüler olan Passat sedanın üretimi bitmesinden sonra devamı olan elektrikli sedan modeli bir süredir beklenmekteydi. Elektrikli Passat olarak da anılan yeni Volkswagen ID.7, markanın ilk elektrikli sedan arabası. Tesla Model 3 ve Hyundai Ioniq 6‘ya bu alternatif, 700 kilometreye varan menzil (WLTP), geniş iç mekan, gelişmiş güç-aktarma sistemleri ve üst sınıf teknolojileriyle dikkat çekiyor.

Volkswagen ID.7 Şarj

Kabinde ayrıca bol miktarda geri dönüştürülmüş malzeme bulunuyor ve tamamen yeni bir bilgi-eğlence araç kontrol sistemi de var.

Volkswagen ID.7, 210 kW/286 PS/282 HP ile Volkswagen ID ürün gamı içindeki en güçlü ve en yüksek torklu elektrikli motoruna sahip model. APP550 olarak adlandırılan güç ünitesi, Kassel’de Volkswagen Group Components ile birlikte geliştirildi.

Volkswagen ID.7 Fastback Tasarım

Fastback tasarıma sahip Volkswagen ID.7 4961 mm uzunluğa sahip ve gelişmiş aerodinamik prensiplere göre tasarlandı. Tavanı coupe tarzında arkaya doğru eğimli ve bu tavan çizgisi araç donanımına bağlı olarak yaklaşık 0,23 gibi bir sürtünme katsayısı elde edilmesine katkıda bulunuyor. Dingil mesafesi 2966 mm ve kısa aks uzantıları, aracın içinde geniş yaşam alanı sunulmasına neden oluyor.

Volkswagen ID.7 Multimedya Sistemi

Yeni Volkswagen ID7’nin iç mekanının en önemli parçası, Tesla Model 3‘tekine çok benzeyen, ön panelden çıkıntı yapan devasa 15.0 inçlik dokunmatik ekranlı bilgi-eğlence sistemi olarak gözükmekte.

Volkswagen ID.7 Isıtmalı Soğutmalı Masaj Özellikli Koltuklar

Koltuklar ısıtmalı ve soğutmalı olmasının yanı sıra 14 kademeli olarak ayarlanabiliyor. Koltuklarda, ihtiyaç duyduğunuzda ısıtmayı veya soğutmayı açabilen ısı ve nem sensörleri bile mevcut. Buradaki bir başka hoş dokunuş da opsiyonel panoramik tavan. Porsche Taycan‘da olduğu gibi, bir düğmeye dokunarak opak hale gelebilen akıllı cam kullanılarak yapılmış, sesli komutlarla bile kontrol edilebilmekte.

Volkswagen ID.7 Panoramik Tavan

Volkswagen ID.7, Pro sürümünde 77kWh ile sunuluyor. Bu, 615 km kadar menzil sunmakta. Bunun yanında bir şarjla 700 km menzile kadar çıkabilen, daha büyük 86kWh bataryaya sahip bir Pro S versiyonu da mevcut.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir