Google Pixel Cihazlarında Android 14 Kurulumu

Google desteklenen tüm Google Pixel cihazlarında Android 14 Beta 1’i piyasaya sürdü. Geliştirici önizlemeleriyle karşılaştırıldığında çok daha kullanışlı ve kararlı. Beta programına kaydolanlar güncellemeyi alacaklar ancak kaydolmayan da Android 14’ü Google Pixel cihazlarına yükleyebilirler.

Android 14’ü Google Pixel‘e yüklemenin iki yöntemi var. İlk yöntem için, cihazınız için bir OTA paketine ihtiyacınız olacak.

-Pixel telefonunuz için doğru OTA paketini indirin ve “guncelleme” gibi bir adla yeniden adlandırın. Aynı zamanda bilgisayarınıza ADB kurun.

-Google Pixel telefonunuzda Ayarlar > Telefon Hakkında > Derleme Numarası‘na 7 kez dokunun, sizden PIN’iniz veya şifreniz istenebilir. Bunu girin ve Geliştirici Seçeneklerini etkinleştireceksiniz. Ayarlar > Geliştirici Seçenekleri > USB Hata Ayıklamayı Etkinleştir‘e girin.

-Google Pixel cihazınızı bilgisayara bağlayın, telefonunuz bir istem gösterecektir. Buna izin verin.

-Bilgisayarınızda Komut İstemi‘ni açın ve adb reboot recovery yazın ve enter tuşuna basın.

-Cihazınız ekranda “Komut yok” mesajını göstermelidir. Telefonunuzun güç düğmesini basılı tutun. Güç düğmesini basılı tutarken, ses açma düğmesini basılı tutun ve ardından birkaç saniye sonra her iki düğmeyi de bırakın, Android kurtarma menüsünde olacaksınız,

-ADB’den Güncellemeyi Uygula’yı seçin.

-Bilgisayarınızda adb devices komutunu çalıştırın.

adb sideload “dosya”.zip yazın (“dosya”, indirdiğiniz dosyanın adını gösterir.

-Güncelleme telefonunuza yüklenmeye başlayacaktır. Güncelleme yüklendikten sonra, telefonunuzda Sistemi şimdi yeniden başlat’ı seçmeniz yeterlidir.

Diğer yöntem Google Pixel cihazlarında önyükleyicilerin kilidini açmış olanlar için. Fastboot kullanarak Android 14 beta’yı flash edebilirsiniz. Bu tam bir flash olduğundan, telefonun önyükleme döngüsüne girmesine neden olabilecek uyumluluk sorunlarından kaçınmak için flash işlemi sırasında tüm telefonu silmenizi önemle tavsiye ederiz.

-Google Pixel telefonunuzun fabrika imaj dosyasını indirin.

-Paket indirildikten sonra zip dosyasını bilgisayarınızdaki ADB/Fastboot klasörüne çıkarın.

-Önceki yöntemde belirtildiği gibi USB hata ayıklamasını etkinleştirin.

-Telefonunuzu bilgisayara bağlayın ve bağlantıya izin verin.

-Bilgisayarınızda Komut İstemi‘ni açın ve adb reboot bootloader yazın.

-Telefonunuz Fastboot moduna geçtiğinde, Komut İsteminde flash-all komutunu girmeniz yeterlidir.

-Telefonunuza yanıp sönme sürecini başlatacak ve komut dosyası işlemi bittiğinde telefonunuz otomatik olarak yeniden başlatılacak ve Android 14 hazır olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir