Pecochip Hakkında Sık Sorulan Sorular

Opel ve Chevrolet araçlar için geliştirilen performans artış ve termostat yazılımı Pecochip hakkında bilmek istediğiniz her sorunun cevabını buradan bulabilirsiniz. Cevabını öğrenmek istediğiniz soruları da yorum olarak ekleyebilirsiniz.

-Pecochip Uygulaması Nerede Yapılıyor?

Pecochip uygulamasını sadece Sacit Ercanlı kendi yapmaktadır. Kendisi İstanbul’da ikamet etmekte olup ulaşabileceğiniz telefon numarası 0541 493 46 72 dir. Aracınızı randevulu olarak kendisine getirebilir, aracınızla gelemiyorsanız bu videodaki gibi aracın motor beynini basit bir şekilde söküp kendisine kargo ile gönderebilirsiniz. Bunun yanında zaman zaman şehir turları yapmakta olup, şehrinize geldiğinde buluşmaya katılıp işlem yaptırabilirsiniz. Ayrıca uzaktan bağlanarak işlem yaptığı Ankara SR Teknik ve İskenderun Mert Opel servislerinde randevulu olarak işlemi yaptırabilirsiniz.

-Yazılım Sonrası Motor Sıcaklığı Göstergede Neden Aynı?

Göstergede gördüğünüz çoğunlukla 90 derecede sabit duran sıcaklık göstergesi tam değeri vermez. Belli bir referans aralığında çalışır ve +-20 dereceye kadar neredeyse yerinde kalır. Bu sadece bu araçlar için geçerli değil tüm içten yanmalı motora sahip araçlar için geçerlidir. Motor sıcaklığı 60 dereceyi geçemeyen arızalı bir termostat sahip araçta da 90 derecede sabit gösterecektir, 110 dereceyi geçmiş olanda da.

-Göstergedeki Sıcaklık Değeri ile Gerçek Sıcaklık Değerini Nasıl Öğrenebilirim?

Bunun için aracınızın Obd portundan bağlantı kurabileceğiniz standart bir ELM327 cihazı veya isteğinize göre daha profesyonel arıza tespit cihazları kullanabilirsiniz. Bu cihazlarla telefonunuza kuracağınız basit bir uygulama ile aracın tüm gerçek değerlerine erişebilirsiniz.

-Pecochip Yazılımı ile Radyatör Fanı Neden Sürekli Çalışıyor?

Motorun su sıcaklığını dengeleyen fan değil termostattır. Araç hareket halinde olduğunda önden alacağı hava ile soğuma gerçekleşir. Ancak sıkışık trafik ve klima kullanımında bu hava yetersiz kalacağı için fan devreye girer. Pecochip yazılımı fan ile ilgili bir işlemi barındırmaz. Sadece termostat kontrolünü sağlar. Eğer klima açık değilken aracın fanı sürekli ve en yüksek kademede çalışıyorsa termostatın ısıtıcı devresi bozulmuştur. Eğer fan arada bir en hızlı kademeden açılıp kapanıyorsa da 1 ve 2. kademeler çalışmıyor yani fan rezistansı arızalıdır.

-Pecochip Sonrası Araçta Beygir Artışı Ne Seviyede Olur?

Atmosferik araçlarda uygulanan Pecochip uygulaması aracın alt devir bandını güçlendirme ve günlük kullanımı daha rahat hale getirme üzerinedir. Bilindik Chiptuning uygulamalarında hesaplanan maksimum beygir gücü aracın en yüksek devirde verdiği gücü gösterir. Atmosferik araçlarda ekstra mekanik işlem de yapılmadan yazılımsal olarak maksimum beygir gücünde kayda değer bir fark yakalanmaz ancak Pecochip uygulaması ile günlük kullanımda olan 2-5 bin devir bandı hissedilir bir performans artışı sağlanır.

-Pecochip Yazılımı Üzerine Başka Yazılım Yüklenebilir mi?

Pecochip işlemi üzerine başka yerde yapılacak uygulama mevcut uygulamanın çalışma sistemini bozacaktır. Üstüne takviye şeklinde bir yazılımsal işlem mevcut olmayıp, sıfırdan yapılacak işlem ile mevcut yazılımınız da silinmiş olacaktır. Profesyonel olmayan bir yerde yapılacak işlemle de aracınızın çalışma düzeninde hatalarla karşılaşılabilmektedir. Bu yüzden Pecochip uygulaması sonrası aracınızı Pecochip ile ilgili yeni güncellemeler harici işleme sokmamanız gerekmektedir.

-Performans Yazılımı Olmadan Termostat Yazılımı Olmaz mı?

Pecochip uygulaması paket halinde bir uygulamadır. Aracınıza uygun olan tüm işlem tek bir pakette yapılmaktadır. Bu yüzden performans artış işlemi olmadan tek başına termostat yazılımı mümkün değildir.

-Aracıma Performans Artışı Zarar Vermez mi?

Çoğunlukla turbo beslemeli araçlarda uygulanan Chiptuning işlemi birçok yerde aynı değerler yükseltilmiş olarak farklı araçlara yapılmaktadır. Bu da profesyonel olmayan yerlerde yapılan işlemler sonrası bazı araçlarda soruna neden olabilmektedir. Ancak atmosferik araçlar ağırlıklı uygulanan Pecochip uygulaması aracın motor sağlığını güçlendirmek üzerine olan farklı bir tip uygulamadır. Standart bir Chiptuning uygulaması değildir.

-Aracımda Çekiş Düşüklüğü Var Pecochip ile Düzelir mi?

Araç standart haline göre zayıfsa, arıza lambası yanıyorsa veya herhangi başka bir sorunu varsa Pecochip tek başına bunu düzeltmez. Öncesinde arıza tespiti yapılarak o arızanın giderilmesi istenir ve bu onarım için öneride bulunulur. Sağlıklı olmayan bir araçta Pecochip farkı yeteri kadar hissedilmeyeceğinden öncelikle mevcut arızaların giderilmesi gerekmektedir.

-Pecochip Ücreti Nedir?

Güncel fiyatlar için doğrudan Sacit Ercanlı ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Fiyat bilgisi ve randevu almadan anlaşmalı servislere doğrudan gitmemeniz gerekmekte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir