Microsoft Edge Tarayıcıda Video Çevirici Özelliği

Chromium tabanlı Microsoft Edge Tarayıcıda Video Çevirici Özelliği güncellemesi açıklandı. Yeni bir güncelleme ile gelecek bu özellik ile kullanıcılar video içeriklerini gerçek zamanlı olarak farklı dillere çevirme imkanına sahip olacak.

Şu an test aşamasında olan bu özellik sadece İngilizce, Fransızca, İspanyolca ve Rusça dillerini destekliyor ancak zamanla tüm dillerin de eklenmesi bekleniyor.

Microsoft Edge Tarayıcıda Video Çevirici Özelliği

Microsoft’un Windows 7 ile işletim sistemlerinde yerleşik olarak sunmaya başladığı Edge, Chrome ile aynı Chromium altyapısını kullanıyor ve bu sayede Chrome eklentilerine tam destek veriyor. Bu yüzden de en popüler internet tarayıcısı olan Chrome kullanıcılarının giderek yeni tercihi oluyor. Performans olarak Chrome’dan daha hızlı olan Edge tarayıcı, daha sorunsuz bir web tarayıcı performansı da sunuyor. Üstelik bu açıklanan özellik, birçok Chrome’da olmayan ekstraları ve tabi yapay zeka sistemleri çalışmaları ile de öne çıkıyor.

Bununla beraber Çocuk Modu, Resimli Sözlük ve bazı diğer özellikler de kullanıcı tecrübeleri ve hatalara bağlı olarak da kullanımdan kaldırılıyor. Windows 7 döneminde Internet Explorer dönüşümü ile daha sonraki süreçte tamamen yerleşik Edge tarayıcısına dönen Microsoft hala Internet Explorer modunu da desteklemekte. Güncel web siteleri için bir gereklilik olmasa da bazı resmi kurumlar ve eski tip kamera vb sistemler için hala Internet Explorer modu birçok kullanıcı için zorunluluk gibi.

Bu özelliğe de Edge tarayıcınızda Ayarlar ve ardından Varsayılan Tarayıcı bölümüne girerek erişebilirsiniz.

Internet Explorer Modu

Internet Explorer modunda çalışmasını istediğiniz sayfaları burada ayarlayarak Edge tarayıcınızda girdiğiniz an Internet Explorer modunda çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir