Yeni Duster Artık Renault Markasıyla Satılacak

Fransız otomobil devi Renault, 2027 yılına yönelik planlarında Türkiye ile ilgili yeni planlarını açıkladı. Yapılan açıklamaya göre, 2024’ün ikinci yarısı itibarıyla Yeni Duster Artık Renault Markasıyla Satılacak ve Bursa’daki OYAK fabrikasına 400 milyon euro yatırım yapılacak.
2027 yılına kadar üçü SUV dört yeni modelin üretimine başlanacak. Bunlardan biri olan Yeni Duster, hafif hibrit ve tam hibrit olmak üzere iki farklı seçenekle 2024 yılının ikinci yarısından itibaren Türkiye’de satışa sunulacak.

Bunun dışında Clio‘nun ikizi olan Mitsubishi Colt da bilindiği üzere Bursa’da üretilecekancak yeni Colt, Türkiye’de satılmayacak ve sadece diğer pazarlara ihraç edilecek.

Yukarıda Renault’nun 2027 yılına kadar üretim maliyetlerini düşürmeyi hedefleyen Renault yeni dönüşüm planı ile içten yanmalı motorlu araçlarda yüzde 30, elektrikli araçlarda ise yüzde 50 oranında maliyet düşürmeyi planlıyor.

2027 yılına kadar ürün gamında da hibrit ve elektrikli araç satışlarında önemli bir artış hedefleniyor ve 2027 yılında Türkiye’deki elektrikli araç satışlarının, toplam satışların 1/3’üne ulaşması hedefleniyor. Bu süreç içerisinde OYAK Renault fabrikasında yeni bir modüler platformu da hayata geçirilecek ve bu yeni platform çeşitli güç aktarma teknolojileriyle uyumlu olacak.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir