iTunes 3194 Hatasına Çözüm | Sistem Destek Uzmanı
Sistem Destek Uzmanı

iTunes 3194 Hatasına ÇözümC:\Windows\System32\drivers\etc klasöründeki host dosyasını not defteriyle açıp en son satırına aşağıdakini ekleyip kaydedip kapatın. Vista, Windows 7 ve Windows 8 için Not Defteri’ni (Notepad) sağ tıklayıp ve “Yönetici olarak aç” seçeneğine basın. Sonra sol üstten “Dosya”ya gel ve “Aç”ı seçin. C:\Windows\System32\drivers\etc dizinini bulup ve değişiklikleri yapıp kaydete tıklayıp kapatın.

74.208.10.249 gs.apple.com

Daha sonra iTunes ile restore edebilirsiniz.

Diğer bir yöntem için aşağıdakileri indirin.

1-TinyUmbrella
2-İreb
3-Custom IOS Firmware

İtunes Kapatıp TinyUmbrella açın ve Start TSS Server butonuna basın.(3194 Hatası Gider)

İreb e gelin size söylediği gibi DFU moduna alın telefonu.(1013 firmware atarken dolan imleç yarıda kesilme sorununu ortadan kaldırıyor.Eğer ki yarıda kesilirse yada firmware uzun bekliyor yüklenmiyorsa sadece yapmanız gereken şey Firmare atmayı durdurun. Power ve Home tuşuna basılı tutun bilgisayarınızdan gelen usb sesi ardından 2 sn sonra power tuşundan elinizi çekin ve home tuşuna basın yine aynı sesi duydugunuzda bırakın telefon bu sefer tam dfu moda geçmiş oluyor ve 1013 hatası da gitmiş oluyor. Burada anlatılanlar İreb ile alakalıdır yani İreb ile dfu moda aldığınızda simsiyah kalır telefon açılmaz eğer ki işlem başlamaz veya 1013 hatası verirse sadece anlatılanı yapmanız yeterli olacaktır.)

Bu sefer tekrar firmware atın. İreb programında size dfu moda aldığınızı söylese de tam dfu moduna almıyor olabilirsiniz. Anlatılanları aynen yapın.

Bir diğer denenbilecek yöntem de home tuşuna basarak telefonu usb kabloyla bilgisayara takın vede bilgisayardan ses gelene kadar bekleyin. Aynı şekilde devam ederek restore işlemini deneyin.

Join the Forum discussion on this post

Tags: , , , ,


5 Yorum "iTunes 3194 Hatasına Çözüm"

 1. sefa dedi ki:

  ne eklicez listenin sonuna anlamadım

 2. bahdır dedi ki:

  74.208.10.249 gs.apple.com

 3. kamil dedi ki:

  sen harikasın be

 4. onur dedi ki:

  kaydet tuşuna basınca kayıt yapmıyor erişim engellendi diyip kaydetmiyor

 5. deniz dedi ki:

  ios 8.1.2 nin imzaları kapatılmış ama ben ne şekilde geri yükleyebilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir