Cisco Webex Meeting ve Cisco Webex Teams

Cisco Webex Meetings ücretsiz olarak sunulan uzun yıllardır hizmet vermekte olan bir bulut video konferans sistemidir. Kullanıcılar, standartlara dayalı SIP ve H.323 uç noktaları ve Webex istemcileri dahil birçok cihaz türünden katılabilir. “Tek toplantı” deneyimiyle güvenli işletmeden işletmeye (B2B) ve işletmeden müşteriye (B2C) iş birliği sağlar. “Tek toplantı” deneyimi, katılan tüm kullanıcılar için tutarlı bir ses, video ve içerik paylaşım deneyimi sağlar. Cisco Webex Video Platformu ile toplantıların “planlanan” veya “Toplantıyı Şimdi Yap” toplantıları olarak oluşturulmasını veya kişisel toplantı odalarında düzenlenmesi sağlanır.

Teknik Özellikleri

 • TSP Sesli müşterileri için görüntülü geri arama
  • Not: Görüntülü Geri Arama özelliği TSP siteleriyle desteklenir
 • VoIP artık TSP Ses yeterliliğine sahiptir
 • Görüntülü geri arama tarayıcısını ve video uç noktası kullanıcılarını liste görünümünde birleştirme
 • Cisco Webex Video Platformunu PSTN paketi gereksinimi *olmadan*, yani YALNIZCA VoIP olarak sipariş etme imkanı
 • Mobil iOS/Android Uygulamaları ile Yakınlık Katılımı  – Yakınlık entegrasyonu, Cisco Webex Video Platformu toplantısıyla iOS veya Android Webex Meetings uygulamasını kullanan toplantı sahibinin veya katılımcının, yakınlığın etkin olduğu bir uç noktasını kolayca toplantıya getirmesini sağlar. Uç noktası toplantıya katıldıktan sonra yakınlık uygulaması uç noktası için kontrol yüzeyi olarak kullanılabilir.
 • Masaüstü İstemcisinden Görüntülü Geri Arama – Bu özellik, bir toplantı sahibinin veya katılımcının toplantıya SIP uç noktası eklemesini sağlayan bir Hızlı Başlangıç Ses düğmesine bir ek seçenek ekler.
  • Not: Toplantı sahipleri şu konumdan ayrıca video cihazı adresleri ekleyebilir ve görüntülü geri arama özelliği ile kullanım için bir varsayılan uç noktası ayarlayabilir: My Webex > Tercihler > Video sistemleri.
 • Çoklu akış aşama 1 -Basamaklandırma bağlantısı artık kullanılabilir bant genişliğine bağlı olarak iki ayrı video çözünürlükleri aktarır (720 p + 180 p veya 360 p + 180 p). Bu çözüm, ağ durumundaki değişikliklere daha iyi uyum sağlayabilir ve düşük bant genişliği nedeniyle görülen dönen video tekerleğini önleyebilir.
 • Video Uç Noktaları için Sayısal Toplantı Parolası – Cisco Webex Video Platformunun etkin olduğu toplantı sahibi parola gerektiren bir toplantı planladığında uç noktaları aracılığıyla katılan kullanıcıların toplantıya katılmak için sayısal bir PIN girmesi gerekir. Bu sayısal parola rastgele oluşturulur ve toplantı davetine dahil edilir.
 • Kişisel toplantı odası katılımcılarının PR toplantıya katılmak için bir hesaba sahip olmasını gerekli kıl -Bu özellik site yönetimi içinde etkinleştirildiğinde sitedeki kişisel toplantı odası toplantısına katılan tüm katılımcıların toplantıya katılmak için bir toplantı sahibi hesabı veya katılımcı hesabı için oturum açmaları gerekecektir.
  • Not: Bu seçenek etkin olduğunda uç noktaları bu toplantılara katılamayacaktır. Uç noktalarının kimlik doğrulama gereksinimini atlamasını sağlayacak olan henüz tamamlanmamış bir alt seçenek mevcuttur.
 • Expressway Geçiş Oturumları – Uzun Vadeli Çözüm – Expressway 8.6 ile, Cisco Webex Video Platformu toplantılarına bağlanmak için artık geçiş lisansları gerekmeyecektir. Geçiş lisansları içeren önceki kısa vadeli çözümü kullanan müşteriler, sona erecekleri 31 Temmuz 2016’ya kadar bunları kullanmaya devam edebilir. Mevcut müşterilerin bu tarihten önce Expressway 8.6’ya yükseltmesi gerekir.
 • Özelleştirilebilir video adresi – Webex Kişisel Toplantı Odalarında yapılan geliştirmeler kapsamında, Cisco Webex Video Platformu kullanıcıları artık daha kişisel bir deneyim elde etmek için kişisel toplantı odası video adreslerini özelleştirebilir.
 • Video köprüsü kullanıcı deneyimini yerelleştirme – Artık video cihazlarından katılan katılımcılara gösterilen görsel ve sesli komutların toplantı sahibinin tercih ettiği dile yerelleştirilmesi mümkündür. Geçmişte, bu seçenek yalnızca İngilizce olarak sunulmaktaydı.

Cisco Webex Video Platformu Toplantılarının Diğer Özellikleri ve Avantajları

 • Bir toplantı -tüm Webex Bulut’tan birinci sınıf deneyim sunan birleştirilmiş video ve web konferansı
 • Her Yerden Katılım – SIP ve H.323 dahil gerçek platform bağımsızlığıyla cepten toplantı odasına
 • Üstün Ölçeklendirme – Webex Teams/Jabber’dan katılımı içerebilen ve özel hesabınız/aboneliğiniz için katılımcı üst limitine göre sınırlanabilen bir tek toplantıda 200’e varan video uç noktası ve 500’e varan video özelliği etkin Webex kullanıcısı.
 • Sektöründe Öncü Başarısı Kanıtlanmış Teknoloji – Webex Meetings ve Cisco TelePresence Video Konferansı
 • Planlanmış ve her zaman açık kişisel Cisco Webex Meetings video konferansı seçenekleri
 • 720p’ye varan ekran çözünürlüğünü ile Webex uygulaması ve Telepresence cihazları arasında çift yönlü video paylaşımı
 • Entegre ses ve sunum paylaşımı – bir toplantıdaki tüm kullanıcılar için uygulama ve masaüstü içeriği paylaşma olanağı dahil
 • Telepresence cihazı görünen adlar dahil Webex katılımcılar için entegre liste
 • İçerik paylaşımı, sohbet anket uygulama içeren toplantıların ağ tabanlı kaydı (NBR)
 • Cisco Webex ve TelePresence Outlook veya Webex web sitesi entegrasyonu ile entegre toplantı planlama
 • Cisco Expressway-E veya Cisco Expressway tarafından sağlanan ortam şifreleme sayesinde güvenli çağrı kontrolü ve bağlantı
 • Unified CM odaklı ve Cisco Expressway odaklı çağrı kontrolü dağıtım seçenekleri
 • Üçüncü taraf Telepresence cihazlarıyla birlikte çalışabilirlik
Kurulum için Cisco Webex Meetings bağlantısına tıklayıp e-posta adresinizle üyelik açmanız gerekmekte. Eğer toplantıya sadece katılım sağlamak için kullanmanız gerekiyorsa üyelik gerekmemekte ve size gelen bildirim bağlantısına tıklayarak toplantıya katılım sağlayabilirsiniz.

CISCO WEBEX TEAMS

Cisco Webex Teams uygulama merkezli bulut bazlı, takımların birbirleriyle toplantı yapmasını, mesajlaşmasını, sesli ve görüntülü arama yapmasına olanak sağlayan bir video konferans aracıdır. Bir görev takımı veya sınıf içinde fikir oluşturma, beyaz tahtada tasarlama ve tasarlanan fikrileri paylaşmak için ister bir arada ister ayrı olsun tek bir sürekli iş akışı içinde takım iletişimini sağlar. Cisco Webex Teams, toplantı öncesi, toplantı sırasında ve toplantı sonrasında kullanılabilen bir platformdur. Cisco Webex Teams basit, güvenli ve projenin başından sonuna kadar bütünlüğü sağlayan, insanların bir arada çalışmasına imkan veren, başka sistemlerle entegrasyon için (API) açık servislere sahiptir.
Mesajlaşma ve İçerik Paylaşımı ile takım üzerinden iletişim kurun ve dosyaları paylaşın. E-posta ve anlık mesajlaşma trafiğinde daha az zaman tüketerek işlerin yapılmasına daha fazla zaman ayırma imkanı sunar.
Sanal toplantılara herhangi bir masaüstü bilgisayar, mobil cihaz veya videokonferans sistemi üzerinden katılabilir, gelen aramaları tercihinize bağlı olarak ister uygulama üzerinden, IP telefondan veya oda tipi videokonferans sisteminden karşılayabilirsiniz.
İnteraktif Beyaz Tahta özelliği ile Webex Teams uygulaması içindeki beyaz tahta ile çizerek anlatım yapabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir