Microsoft’un Yapay Zeka Asistanı Microsoft 365 Copilot Sizin Yerinize Toplantıya Girebilecek

Microsoft, Office ürünlerine Microsoft 365 Copilot adında yeni bir yapay zeka destekli araç ekledi. Bu araç ile kullanıcı katılamadığı veya katılması aslında gerekmeyen toplantılara yapay zeka sayesinde kısmen de olsa katılmış gibi olacak.

Copilot sizin yerinize e-posta taslakları oluşturabilecek, yeni belge, grafik ve Powerpoint sunumlarını çok kısa süre içerisinde hazırlayabilecek.

Microsoft 365 Copilot

Microsoft yeni aracın gereksiz zaman harcayan işleri azaltacağını ve bu aracın kullanılıp kullanılmamasının kullanıcıların inisiyatifinde olduğunu söylüyor ancak diğer yandan da bu tür araçların, çalışanların yerini alması konusunda da endişeler pek de az değil.

Microsoft 365 Copilot, Microsoft’un milyarlarca dolar yatırım yaptığı OpenAI şirketinin ürünü olan ChatGPT‘nin teknolojisini kullanıyor.

Sizin yerinize sayfalarca uzunlukta bir e-postayı kısa bir şekilde özetleyebiliyor, gerekli olan cevabı hazırlayıp size sunabiliyor. Ayrıca bir metin üzerinden istenirse Powerpoint sunumu da hazırlayabiliyor. Hatta Word belgesi içindeki görselleri gerekirse değiştirebiliyor.

Microsoft, veri politikalarına saygılı olunduğu, edinilen verilerin güvenli bir şekilde yönetildiği ve bu verilerin teknolojinin geliştirilmesi için kullanılmayacağının da garantisini veriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir