Android Iphone 4S Rom Kurulumu

Öncelikle chipset ve işlemciye tam olarak uygun romu edinmeniz gerekmektedir. Kurulum için gereken de MTK Flash Tool programı.

Telefonunuzu yüklemeden önce
Telefonunuzun yedeğinizi almanız gerekmekte çünkü bu kurulum sonrası telefon hafızanız tamamı silinecektir.

Ayrıca yüklemeden önce Recover modda
– wipe cache partition
– wipe data/factory reset
işlemini yapmanız kurulum sorunsuz gerçekleşmesi için gereklidir.

Daha sonra cihaz kapalıyken bilgisayarınıza usb den bağlayın. Windows usb aygıt olarak görecektir. Eğer bu aygıt sürücüsü doğru yüklenemezse kurulum yapamazsınız. Uygun sürücünün kurulumunu yapın. Eğer yanlış sürücü kurulu ve usb bağlıyken erişemiyorsanız, bilgisayarım>özellikler>aygıt yöneticisi ekranı açıkken cihazın pc bağlantısını kesip tekrar bağlarsanız üzerinde ünlem veya soru işareti olan sürücüyü yakalayabilir doğru dosyalarla güncelleştirebilirsiniz.

Kurulum dosyaları birçok .img dan oluşur. Bunların liste olarak mevcut olduğu bir scatter dosyası da içerisindedir ya da kendiniz oluşturabilirsiniz. Flash Tool üzerinde bu scatter dosyasını gösterdikten sonra liste otomatik güncellenecektir. Burada dikkat etmeniz gereken preloader ve dsp_bl nin yanındaki tikleri kaldırmanız gerekir yoksa kurulum doğru olarak gerçekleşmez. Diğerlerini doğru olarak seçebilirsiniz. Bu sırada telefonunuz bilgisayara bağlı olmamalı. Download tuşuna bastıktan sonra ekranın altında saniye saymaya başladığında usb den bağladığınız kurulum başlar.

Romu Yükledikten sonra
İmei değiştirmeniz gerekmektedir. MTK cihazlar için Gizli Kod *#8002# ile özel özel menüden imei değiştirebilirsiniz.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir