Iphone Fotoğraf Aktarırken Aygıta Ulaşılamıyor Hatası

Fotoğraf veya video aktarımlarında iPhone kullanıcıların çoğu ‘aygıta ulaşılamıyor hatası’ ile karşılaşabiliyor. Bu sorun iPhone’dan bilgisayara veya bilgisayardan telefona dosya kopyalama işleminin gerçekleştirilememesine yol açıyor.

Bu durumu çözmek için deneyebileceğiniz birkaç yöntem mevcut. Bunlar sırasıyla:

Diğer USB Girişi veya Farklı Kablo Deneyin

iPhone’unuzu mevcut USB bağlantı noktasından çıkarıp, farklı bir bağlantı noktasına bağlayın. Eğer bu çözüm sağlamazsa ve elinizde farklı kablo varsa onu deneyin. Bağlantı noktalarınızdan birinin gevşek veya arızalı olması bu hataya neden olabilir.

iPhone’da Aktarım Ayarlarını Değiştirin

Bir PC veya Mac’e bağlıyken medya ayarlarını aktarma bazen iPhone’unuzun fotoğrafları Windows makinenize kopyalama özelliğini etkileyebilir.

Bu ayarı değiştirmek için Ayarlar -> Fotoğraflar’a gidin, en aşağıda “Özgünleri Tut” seçeneğini seçin. iPhone’unuzun bağlantısını kesip bilgisayara yeniden bağlayın.

iCloud Fotoğraflarını Açın

iCloud Fotoğraflarını devre dışı bırakmak, bazen fotoğraf aktarımıyla ilgili sorunlara neden olabilir. Bu özelliği etkinleştirdikten sonra başarılı bir şekilde fotoğraf aktarılabildiği durumlar olmaktadır. Bunu yapmak için Ayarlar -> Fotoğraflar’a girin ve iCloud Fotoğrafları açın. iCloud Fotoğrafları’nı etkinleştirdikten sonra iPhone’unuzu çıkarıp bilgisayarı yeniden başlatın.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir