Whatsapp Sözleşme Onayı Geri Alma

Whatsapp uygulamasında ayarlar kısmına girin.

Ayarlar kısmındaki hesap seçeneğine tıklayın.

Hesap seçeneğinde “hesabımı sil” kısmına tıklayarak numaranızı girerek Whatsapp hesabınızı silmeniz ve ardından yeniden yüklemeniz gerekiyor.

Uygulamayı kurduğunuz sözleşme birkaç gün içinde yeniden karşınıza çıkacak ancak bunu “şimdi değil” kısmına tıklayarak 8 Şubat’a kadar ertelemeniz mümkün.

Bu işlemi yedekleme yapmadan yaparsanız esabınız ve profil fotoğrafınız WhatsApp’tan silinir.
Tüm gruplardan silinirsiniz.
WhatsApp mesaj geçmişiniz ve WhatsApp iCloud yedeklemeniz silinir.
Hesabınıza tekrar erişemezsiniz.
Yedekleme sistemlerinde saklanan verilerin silinmesi 90 güne kadar sürebilir. Bilgileriniz bu süre zarfında WhatsApp’ta erişilemez.

WhatsApp verilerinizi Google Drive veya yerel yedekleme ile yedekleyebilirsiniz böylece Android tabanlı telefonunuzu değiştirirseniz ya da yeni bir telefon alırsanız sohbet ve medyalarınızı aktarabilirsiniz.

 

Google Drive ile Yedekleme İçin

WhatsApp üzerinde
Diğer seçenekler > Ayarlar > Sohbetler > Sohbet yedeği’ni seçin.
Hemen yedekleme yapmak için YEDEKLE’ye dokunabilirsiniz ya da Google Drive’a yedekleye dokunarak ne sıklıkta yedekleme yapılacağını ayarlayabilirsiniz.
Kurulu bir Google hesabınız yoksa sizden istendiğinde Hesap ekle’yi seçin.

Yedekleme işleminde kullanmak istediğiniz ağı seçmek için Yedekleme bağlantısı’na dokunun. Hücresel veri üzerinden yedekleme yapmak ek veri ücretlendirilmesine neden olabilecektir.

Diğer seçenekler > Ayarlar > Sohbetler > Sohbet yedeği’ne giderek değiştirebilirsiniz.

Aynı Google hesabında yeni Google Drive yedeklemesi yaptığınızda bir önceki yedeğin üzerine yazılır. Üstüne yazılan bir Google Drive yedeklemesini geri yüklemek mümkün değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir