Windows Live Messenger Tekrar Kullanabilme Yöntemi

Microsoft, Skype ı satın aldıktan sonra bildiğiniz gibi windows live messenger hizmetine son vererek skype üzerinden çalıştırmaya başladı. Yeniliklere her zaman ayak uydurmak iyidir ancak bazı alışkanlıklarından vazgeçemeyenler için çözüm de mevcut.

Microsoft MVP sertifikalı bir geliştiricinin Messenger Reviver 2 aracı sayesinde Windows Live Messenger 2008, 2009, 2011 ve 2012’yi modifiye ederek tekrar çalışır hale getirebiliyorsunuz. Messenger’ı şu an çalıştırdığınızda “yeni bir sürüm yüklemeniz” konusunda bir uyarı alıyorsunuz. Ancak Reviver sayesinde bu uyarıyı ortadan kaldırıp Live Messenger’ı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Bu adresten indirebileceğiniz Messenger Reviver 2, sisteminizde bazı değişiklikler yaptığından erişim isteğini kabul etmelisiniz. Araç, Windows XP‘den Windows 8‘e tüm Windows’larda çalışıyor (.NET framework 2.0veya üzeri gerekli).

Aracı çalıştırıp Start düğmesine bastığınızda Messenger otomatik olarak modifiye ediliyor ve başlatılıyor. Windows Live Messenger sisteminizde yüklü değilse, onu yüklemeniz için bir seçenek sunuluyor.

http://messenger.jonathankay.com/redir/messengerreviver2dl.asp

Windows Live Messenger 2012

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir