Jeep Compass Renegade Bakım Sıfırlamak

Güncel Jeep Compass ve Jeep Renegade modellerinde gösterge panelinde kalan gün ve km yazıyorsa eğer yağ bakımı veya genel bakım sıfırlamak için arıza tespit cihazı gerekmekte.

Eğer sadece yüzde işareti ile kalan yüzde gösteriliyorsa veya sadece yağ bakım uyarısı veriyorsa bunu cihaz olmadan yapmanız mümkün.

Kalan yüzdeyi gösteren ekrana sahip araçlarda menüde bakım zamanına gelip direksiyondaki OK tuşuna basılı tutmanız gerekiyor. Sadece yağ bakım uyarısı veren araçlarda ise kontağı açıp 10 saniye içerisinde 3 kere gaza pedalına tam basıp bırakıp ardından da kontağı kapatmanız yeterli.

Kalan gün ve km uyarısı veren araçlarda ise Launch cihazı ile yapmanız mümkün. Launch cihazında Xdiag, Prodiag, Diagzone gibi farklı arayüze sahip yazılımlar mevcut olsa da işlem temel olarak aynıdır. Tabi bu işlem için SGW kablosuna da ihtiyacınız var, doğrudan obd portuna bağlayarak yapamazsınız.

Launch cihazları temini ve güncellemesi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

-Önce Jeep markasına girin ve ardından 16 AVENTEK bağlantı türünü seçin.

-Model yılını ve ardından aracın modelini seçin. Bazen Compass seçerseniz olmayabiliyor, bu yüzden Compass modelinde Renegade girerek de denemeniz gerekebilir.

-Ardından Sistemi Seçin deyip yani bağlanacağınız modülü seçme ekranına gelip IPC seçeneğine basın. Instrument Panel Cluster yani Gösterge Paneli üzerinden bu işlemi yapacaksınız.

-Ardından Özel Özellikler seçeneğine basın. Cihazınızda burada Türkçe yoksa Special Functions diye de yazıyor olabilir.

-Çıkan ekranda Reset Service Information seçeneğine basın. Karşınıza çıkan uyarı araçta değişiklik yapılacağı bilgisini verecektir. Buna onay verin.

-Aynı şekilde birkaç onay daha çıkacak ve aracın motorunun çalışmıyor olması gerektiği, kontağın açık olması gerektiği uyarısını verecektir. Onaylayarak devam edin.

-En sonunda Service Information Have Been Reset bildirimi geldiyse işlem tamamlanmış demektir. Kontağı kapatıp 5-10 saniye bekletip tekrar açarsanız bakım süresi ve km sıfırlanmış daha doğrusu 365 gün 15000 km şeklinde güncellenmiş olacaktır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir